WIGILIE DLA FIRM – ŚLĄSKA BIESIADA WIGILIJNA

WIGILIE DLA FIRM, ŚLĄSKA BIESIADA WIGILIJNA„ŚLĄSKA BIESIADA WIGILIJNA” 

            Na Górnym Śląsku Wigilia nazywana jest wilijům lub śwjyntym wječorym należy wcześnie wstać a nie wylegiwać się, ale też nie należy nikogo budzić, każdy powinien wstać sam. Wigilia jest także dniem podejmowania szlachetnych postanowień. Wszystko to wiąże się z tradycyjnymi przysłowiami ludowymi: Jakiś we Wilijo takiś cołki rok. Dlatego warto zacząć od biesiady wigilijnej
z zespołem muzycznym B.A.R i w dobrym humorze być przez cały nowy rok.

Zespół B.A.R liczy 4 członków, którzy są rodowitymi Ślązakami..

  • Eugeniusz Loska – instrumenty klawiszowe/śpiew
  • Andrzej Macha – akordeon
  • Bronisław Matula – trąbka/śpiew
  • Paweł Śmieja – saksofon/klarnet

Warto nadmienić, że są zdobywcami pierwszego miejsca na drugim festiwalu szlagierów Zabrze 2011 !

Całość biesiady muzyczno- słownej utrzymana jest w śląskim klimacie. Program oparty jest na wspólnym śpiewaniu biesiadnych piosenek (wskazany śpiewnik biesiadny). Śląskie szlagiery przeplatane śląskim humorem  wykona zespołu B.A.R. Doskonałą zabawę zapewnią również liczne konkursy jak: jaka to piosenka, konkurs taneczny,kulinarny oraz test na znajomość gwary śląskiej oraz konkursy intelektualno-sprawnościowe. Całość poprowadzi konferansjer.

Połamiemy się opłatkiem, życzenia świąteczne złożymy.  Cobyście z głodu nie pomarli regionalną wigilijną kolacją Was ugościmy. Najbardziej charakterystycznym elementem śląskiej tradycji jest oczekiwanie na prezenty od Dzieciątka. Po zmroku, podczas gdy domownicy modlą się, dzielą opłatkiem, a potem jedzą wigilijną wieczerzę, to gdzieś do pokoju obok przychodzi po cichutku Dzieciątko. Do nas również zawita.  Wspólne biesiadowanie uświetnią zimne ognie oraz wspólna kolęda. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i doskonałą zabawę.